Václav Kroupa SKANEKO

Stroje na zpracování potravin

Firma Václav Kroupa SKANEKO zastupuje přední světové výrobní společnosti v oblasti potravinářského průmyslu v České a Slovenské republice.

Pro své zákazníky zprostředkovává špičkové moderní stroje a technologické linky na zpracování potravin a spolu s našimi partnery zabezpečuje následný servis a náhradní díly.
Z toho se odvíjí i vize firmy - připravit naše zákazníky na výzvy budoucnosti.

Cílem působení firmy na českém i slovenském trhu je spokojenost zákazníka vyplývající z korektního jednání a rozvoje dlouhodobých obchodních vztahů na profesionální úrovni.


HISTORIE

Firma Ing. Václav Kroupa rozvíjí a pokračuje v obchodních aktivitách firmy Ing. Jiří Kroupa. Jedná se o dva rovnocenné nezávislé subjekty, které úzce spolupracují na zásadách partnerství. Firma Ing. Jiří Kroupa zastupuje významné zahraniční firmy v potravinářském průmyslu a zprostředkovává kontakty pro české a slovenské zákazníky již od roku 1998.

NAŠI ZAHRANIČNÍ PARTNEŘI

Zahraniční firmy, které zastupujeme, jsou dynamičtí a flexibilní výrobci. Mají dlouhodobou tradici, bohaté zkušenosti a hluboké znalosti ve svých oborech, které uplatňují v dalším vývoji moderních a kvalitních potravinářských technologií. Naši partneři vlastní řadu patentovaných řešení a patří mezi nejvýznamnější lídry s celosvětovou působností. Firmy se svým sortimentem doplňují a v celkové spektru tak vytváří ucelené portfolio a nabízí paletu řešení pro různé sestavení výrobních linek i jednotlivých strojů dle přání zákazníka.

 • Dánská firma Cabinplant A/S je přední světový dodavatel na míru šitých řešení v průmyslu zpracování potravin. Jedná se zejména o zpracování zeleniny, ovoce, bobulovitých plodů, masa, drůbeže ryb, korýšů a polotovarů (convenience foods). Cabinlant vlastní řadu patentů na svých kombinačních vahách, které umí zvážit i lepivé, mokré a špatně manipulovatelné produkty do velkokapacitních dávek i několikakusových balíčků (např. linky na vážení a balení produktů z kuřecího masa). Ve spojení s kombinačními váhami dokáže naplnit nebo vložit nejrůznější produkty do obalů, jako jsou vaničky, konzervy, kelímky, skleněné obaly apod. Do jednotlivých porcí umí nadávkovat koření nebo doplnit marinádu či solný nálev. Vyrábí různé typy blanšerů, které umísťuje do celých linek na zpracování zeleniny.

 • Belgická firma FAM nv patří mezi přední světové výrobce strojů na krájení a řezání (kostičky, hranolky i plátky) různých druhů zeleniny, ovoce, brambor, sýrů i masa. Stroje FAM nabízí plochý i vlnkovaný řez, V-řez, řez Julienne nebo oválný řez. Jednotlivé stroje se liší podle kapacity i podle specifikace produktu. Stroje se vyznačují svou odolností a kvalitou řezu.

 • Belgická firma Stumabo International nv patří do stejné skupiny firem jako firma FAM. Je to jeho dvorní dodavatel všech druhů nožů, které firma FAM používá ve svém portfoliu strojů na krájení a řezání potravin. Nože od firmy Stumabo používají do svých strojů i další firmy po celém světě.

 • Také stroje na zpracování zeleniny od nizozemské firmy SORMAC B.V. si naši zákazníci v České i Slovenské republice velmi oblíbili pro svou kvalitu a spolehlivost. Loupačky, škrabky, inspekční stoly, myčky, odstředivky a sušící tunely nebo děličky a váhy dokáže SORMAC flexibilně sestavit do ucelených linek na zpracování brambor a jiné kořenové zeleniny, cibule, mrkve (a jiných podlouhlých produktů), dále různých druhů listových salátů či papriky nebo okurek.

 • Světovou třídu dlouhodobě potvrzuje belgická firma TOMRA Sorting solutions, která nabízí velmi široké portfolio optických třídičů na zeleninu i ovoce v čerstvém i zmraženém stavu, na špinavé, umyté i oloupané brambory nebo různé produkty z brambor. Stroje firmy TOMRA používají přední výrobci a zpracovatelé suchých plodů, různých druhů oříšků, mandlí nebo např. bobulovin. TOMRA vyrábí i linky na parní loupání brambor, rajčat a jiné zeleniny. Také výrobcům masných produktů dokáže TOMRA nabídnout zajímavé stroje pro analýzu obsahu tuku, vlhkosti, proteinů a kalogenu v mase.

 • Limitech založil v roce 1993 Anders Jellesen. Dlouhodové zkušeností s budováním víceúčelových linek i samostatných strojů na homogenizaci a vaření potravin tvoří základ společnosti. Dnes tradice pokračuje druhou generací - pan Jesper Jellesen je pro naše zákazníky zárukou stejně vysoké úrovně zpravcování a dokonalosti strojů včetně flexibilního přístupu, který byl základem naší společnosti od začátku.

 • Linky pro konzervárenský průmysl a stroje na paletizaci a depaletizaci skleněných obalů vyrábí italská firma UniMac-Gherri. V jejím portfoliu najdeme lineární a karuselové plničky hustých a polohustých produktů, vakuové plničky, víčkovaky pro kovová víčka se řadou typů závitů (např. Twist-off, Pry-off atd.), podavače víček, detektory vakua, myčky prázdných i plných skleněných obalů, sušící tunely nebo pastery.

 • Průběžné pásové i IQF zmrazovací tunely pro zeleninu, ovoce a jiné produkty (např. pizzu) vyrábí italská firma PIGO. Do sortimentu firmy PIGO se řadí i lyofilizátory nebo víceúrovňové pásové sušičky ovoce, zeleniny a jiných produktů z potravin. Pro zpracovatele třešní, švestek, meruněk nebo např. oliv firma PIGO vyrábí vypeckovačky a odstopkovačky. Linky na zpracování zeleniny i ovoce dodává firma PIGO zákazníkům do různých koutů světa.

 • Specialista na zpracování sladkovodních i mořských ryb je dánská firma KROMA A/S. Vyrábí stroje pro kuchání a filetování ryb. Dokáže Vám nabídknout řešení pro zbavení ryb od šupin, odřezání hlavy a ocasu, velkostní třídění nebo systémy na visuální kontrolu, vstřikování nálevů do ryb pro dochucení či vakuové jednotky, které se používají v procesu čištění při kuchání a filetování ryb
 • Výzvou pro mnohé zpracovatele zeleniny zůstává automatizace rozdružování a loupání česneku. Řešení pro své zákazníky přináší firma Heng-Li Machinery z Taiwanu, která vyrábí rozdružovačky, třídičky a loupačky na česnek
 • Firma Scandivac thermoformer factory vyrábí stroje pro balení potravin i průmyslových produktů. Hlubokotažné termoformní nebo vakuové baličky s řadou opcí podle specifik produktu a žádané kapacity doplňují široké portfolio strojů na zpracování potravin, které zprostředkováváme našim zákazníkům v České i Slovenské republice.