FAM Tridis 180

FAM Tridis 180

 

FAM Tridis ™ 180 je nová kostkovačka od firmy FAM. Stroj je speciálně navržen pro zpracovatele čerstvé zeleniny a IQF zeleniny a ovoce. Pomůže Vám dosáhnout dokonalé kvality řezu ve středně velkých objemech.

Charakteristika

kapacita
od 150 kg až do 600 kg /hod/mm v závislosti na produktu a řezné velikosti
aplikace
zelenina, ovoce, brambory

Výrobce stroje

FAM nv
FAM nv
Neerveld 2
2550 Kontich
Belgie
tel.:+32 478 703 602
bernard.van.dingenen@fam.be
www.fam.be
Detailní popis Aplikace Technická data Poptávkový formulář

Detailní popis

FAM Tridis ™ 180 je nová trojrozměrná řezačka FAM. Je speciálně navržena tak, aby pomohla zpracovatelům čerstvé zeleniny a mražené IQF zeleniny a ovoce dosáhnout dokonalé kvality řezu ve středně velkých objemech. Princip řezání je založen na osvědčené technologii FAM Tridis 240, velmi úspěšné vysokokapacitní kostkovačky, kterou používají mnozí přední zpracovatelé potravin.

Její malý půdorys v kombinaci s robustní konstrukcí z nerezové oceli, umožňuje zpracovatelům krájet různě měkké a tvrdé produkty. Ať už chcete řezat broskve, mango, hrušky nebo kořenovou zeleninu, jako je mrkev, řepa, cibule a brambory, FAM Tridis 180 je vždy tou správnou volbou. Dosahuje středně velkého výkonu od 1 500 kg za hodinu (kostky 3 mm) až do 6 tun za hodinu (kostky 10 mm), v závislosti na typu produktu a velikosti řezu.

Jeho všestrannost nekončí u typu produktů, které dokáže zpracovat. Díky rychle a snadno vyměnitelným řezným nástrojům si můžete vybrat z široké škály řezných velikostí od 3 do 25 mm pro kostky, proužky, ploché a vlnkované řezy.

FAM Tridis ™ 180 je schopen zpracovat výrobky do velikosti 180 mm ve všech rozměrech. Umožňuje zpracování v nepřetržité výrobě. Nabízí také možnost zpracování delšího produktu a maximalizaci délky řezu proužků.

Výkon: od 150 kg až do 600 kg/ mm/hod. v závislosti na produktu, řezné velikosti a stavu produktu

Maximální průměr produktu: FAM Tridis ™ 180 je schopen zpracovat výrobky do velikosti 180 mm ve všech rozměrech.

Výhody:

 • Plynulý průchod produktu strojem bez překážek a minimální délka řezné zóny umožňují FAM Tridis 180 pracovat s vyšší rychlostí, což zvyšuje kapacitu a zajišťuje maximální kvalitu řezu.
 • Geometrie a rozměry stroje byly navrženy tak, aby redukovaly odřezky z produktu.
 • Nastavitelné kazety pro namontování a vyjmutí vřetena cirkulárních nožů ze stroje s minimálními prostoji v systém Set-and-Forget!
 • Nastavení úhlu je snadným nástrojem pro perfektní umístění vodicí desky v systém Set-and-Forget!
 • Inovativní kostkovačka je chráněna 3 bezpečnostními body na hřídeli unašeče poduktu (kluzná spojka) a vřetena cirkulárních nožů (plastový spojovací kotouč) a rozvodovým řemenem.
 • FAM Tridis 180 je chytrou volbou, pokud jde o hygienu. Stroj nemá žádné skryté rohy ani viditelné dráty a rám je otevřený pouze se šikmými povrchy.
 • Stroj Tridis 180 má pouze 2 robustní bezpečnostní spínače z nerezové oceli.
 • Stroj má otevřená, ocelová kuličková ložiska, která jsou pravidelně mazána mazacími body. Jako opce jsou k dispozici zapečetěná nerezová ložiska.
 • FAM Tridis 180 je vybaven hygienicky utěsněnýou elektrickou skříní, kterou lze přesunout dozadní části stroje. Tím máme plný přístup k pohonu.
 • K dispozici jsou různé pomocné nástroje, které zaručují rychlou výměnu řezných nástrojů a zjednodušují údržbu.
 • Cirkulární nože u kostkovačky Tridis 180 a kostkovačky FAM Tridis 240 jsou identické. Stávající zákazníci, kteří vlastní FAM Tridis 240 mohou využívat kruhové nože pro oba stroje

Řezný princip:

Široký rozsah řezných nástrojů umožňují řezání na plátky, proužky a kostky pouze na jednom stroji. První nůž řeže plátky o zvolené tloušťce. Další je hřídel cirkulačních nožů, která krájí plátky na proužky. Nakonec vřeteno příčných nožů řeže z proužků úhledné kostičky s požadovanou výškou. Kombinace třech řezných nástrojů dovoluje vysokou flexibilitu ve výběru z řezných velikostí a tvarů.

Tvary řezu: Plochý řez a vlnkovaný řez pro kostky, proužky a plátky

Řezné velikosti:

 • Ploché plátky: 1,6 - 25 mm, vlnkované plátky: až do 25 mm
 • Řez proužků: 3 - 60 mm
 • Kostičky: plochý řez: 3 - 65 mm, vlnkovaný řez: 7,1 - 16 mm

Technická data

Výkon motoru 2,2 kW
Rozměry základního stroje (d x š x v) 1.578 x 1.299 x 1.772 mm
Výška vstupu do stroje 1.381 mm
Výška výstupu ze stroje 298 mm
Váha základního stroje 575 kg

Aplikace

 • zelenina - červená řepa, mrkev, celer, čekanka, salátová okurka, lilek, zahradní zelí, okurka, zelené zelí, křen, kedluben, pórek, houby, cibule, pastiňák, paprika, dýně, ředkvičky, červené zelí, tuřín, brukev, dýně, rajčata, bílé zelí, cuketa,
 • ovoce - jablko, mango (zelené), papája, hruška, ananas, broskev, jahoda, meloun a další
 • brambory

Poptávkový formulář

Firma:
Jméno: *
Příjmení: *
E-mail: *
Telefon:
Váš text: *
Informace o zpracování osobních údajů
* - Takto označené položky je nutné vyplnit

Fotogalerie

Tridis 180 Tridis 180 - otevřený